Kia CEED Sportswagon
modelové označení (CD)

 

Kia ceed CD SW - cena

cena od 404.980

Objem zavazadlového prostoru
625 litrů

Kia ceed CD SW - extra

Každý miluje prostor. Kia na toto nezapomíná a při vývoji 3. generace modelu Kia Ceed s modelovým označením (CD) tomuto fenoménu věnovala značnou pozornost – kratší přední a především delší  zadní převis vozidla nabízí větší objem zavazadlového prostoru než vozidla konkurenčních značek a to bez vlivu na prostor pro posádku. I v interiéru naleznete bohatý prostor na nohy i pro dva nadprůměrně vzrostlé jedince sedící za sebou.

A že jste měli k předešlé generaci nějaké výhrady? Kia o nich ví a při vývoji modelu Ceed CD zapracovala na jejich odstranění či zlepšení.
NOVINKA v denním svícení – konečně přání mnoha z Vás byla vyslyšena a denní svícení Kia implementovala i do zadních světlometů. Jak jednoduché a přesto tak efektní z pohledu bezpečnosti.
 
Prvně v modelové řadě máte možnost si vůz nechat vybavit LED předními světlomety s funkcní HBA (High Beam Assist) – automatickým tlumením dálkových světlometů při rozpoznání vozidla před Vámi.
Co vlastně znamená označení CEED?

Community of Europe, with European Design – podle nás model CD toto bezezbytku splňuje.

 

Zcela nový interiér 

Nový trend horizontálního uspořádání přístrojové desky s rozdělením horní části pro zobrazování a spodní část pro ovládání je nejen přehledné, rovněž i ergonomicky velmi zdařilé – interiér je navržen přímo pro řidiče. Integrovaný 8″ dotykový displej s GPS navigací s mnoha moderními prvky techniky je jednou z mnoha přepracovaných částí vozidla. Displej zřetelněji vykresluje, design je rovný, plochý, vzhledově velmi zdařilý. S integrovanou GPS navigací a její 7 letou aktualizací mapových podkladů Vás dovede vždy zdárně do cíle, případně při kritickém nedostatku pohonných hmot Vám rovnou nabídne nejbližší čerpací stanici – stačí jeden dotyk a už jedete tankovat.

kompatibilní s Qi

Trendem mobilních telefonů je bezdrátové nabíjení. Kia dělá věci pečlivě a nabízí na první pohled drobnost ve výbavě modelu Ceed, přesto velmi příjemnou a praktickou přihrádku s indukčním nabíjením. Jednoduše telefon kompatibilní s Qi odložíte do speciální přihrádky a sejmete jej nabitý.

objevte DRIVE WiSE

Soubor vyspělých nejmodernějších asistenčních prvků (ADAS) přinášejících nejen vysoký komfort při řízení, především zvyšují aktivní bezpečnost vozidla.

motory T-GDi

Pro 3.generaci modelu Kia Ceed (CD) přichází Kia se zbrusu novým turbodmychadlem přeplňovaným benzínovým motorem 1,5 litru T-GDi o výkonu 160 koňských sil (118kW), který vozidlu propůjčuje výjimečnou dynamiku a v kombinaci s automatickou převodovkou 7DCT se sportovním režimem z vozu nebudete chtít již vysednout. V nabídce jsou variantní MildHybridní (MHEV) či PluginHybridní (PHEV) soustavy.

Služby UVO CONNECT

Se službami UVO CONNECT bude Váš vůz ještě snadněji dostupný než dosud. Cestovní plány si můžete z chytrého telefonu snadno přenést do navigačního systému. Na chytrém telefonu můžete rovněž sledovat aktuální polohu vozidla nebo načítat diagnostické zprávy. Získáte také přístup ke službám Kia Live Services, zajišťovaným společností TomTom, které nabízejí informace o místech měření rychlosti, počasí, dopravě atd.

Aktivní bezpečnost modelu Kia Ceed

LKASSCCLFAFCAHBABCW a RCCW
(Smart Cruise Control) – jedná se o adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, který při snížení rychlosti vozidla před Vámi zpomalí Váš vůz, v koloně vozidel vůz zastaví a při volném provozu před Vámi opět Váš vůz uvede do pohybu, to vše bez zásahu řidiče. Udržuje Vámi nastavenou bezpečnou vzdálenost, kterou kontroluje pomocí přední kamery a radarových signálů.

(Lane Following Assist) – jízda v koloně už pro Vás bude zábavou. Kombinace asistenčních prvků zkrátka bude v koloně řídit za Vás. LKA hlídá jízdu v jízdním pruhu a SCC brzdí a přidává dle aktuální dopravní situace. Tento systém nebyl vyvinut pro klidnější snídani ve vozidle, ale pro bezpečnější provoz.

(Forward Collision Avoidance Assist) – tento asistent se snaží odvrátit kolizi či alespoň minimalizovat škody při střetu s překážkou před Vámi. Opět díky integrované přední kameře a radarovým signálům systém hlídá dopravní situaci před vozem, detekuje hrozící kolizi s vozidlem nebo s chodcem a včas Vás upozorní vibracemi na volantu na hrozící riziko. Bez Vaší následné reakce systém případně začne sám brzdit.

(High Beam Assist) – Automatické přepínání dálkových světlometů HBA (High Beam Assist) Vám zajistí lepší viditelnost za zhoršených světelných podmínek. HBA v případě potřeby zapne dálková světla a automaticky přepne na tlumená, pokud detekuje přibližující se vozidla. Díky tomu nebudete oslňovat ostatní řidiče.

(Blind-Spot Collision Warning) – systém hlídá slepý úhel a upozorní Vás vizuálně ikonou ve vnějším zpětném zrcátku.
(Rear Cross traffic Collision Warning) – radarové signály při couvání z nepřehledného místa hlídají a systém Vás upozornění na přijíždějící vozy z obou stran.

Zdroj informací: www.kia.cz

Jízdní vlastnosti

Již předcházející model nadchl nejen odbornou veřejnost ale především vlastníky vozidel Kia svými výbornými jízdními vlastnostmi. Třetí generace modelu Kia Ceed (CD) i přes přepracovanou podvozkovou část si ponechala nezávislé zavěšení i zadní nápravy, konstruktéři optimalizovali charakteristiku pružin a tlumičů, především pak velkých změn doznalo řízení vozidla, jehož částečná „gumovost“ byla předešlé generaci vytýkána. Co se na předešlém modelu ne zcela zdařilo, Kia vzala, přepracovala, ještě vylepšila to dobré a věřte, že model Kia Ceed (CD) Vás nenechá na pochybách, že tohle auto je tou správnou volbou. A pro ty řidiče hledající něco opravdu divokého společnost chystá verzi GT, která již brzy bude rovněž v prodeji s ještě silnějším motorem 1,6 T-GDi o výkonu 150 kW.

Kia ceed CD 5HB a SW

JBL – audiosystém pro fajnšmekry
Prémiová audiosystém od společnosti JBL reprodukuje hudbu z 8 reproduktorů ve vysokém rozlišení s vyspělou technologií Clari-Fi s obnovou ztrácených dat. Možnost přehrávání MP3 přes USB konektor či přes Bluetooth připojený mobilní telefon zůstává.

služba Kia Connected Services
Partnerský program TomTom Live Services Vám na dotykovém displeji bude přinášet nejaktuálnější užitečné informace – kde nejblíže natankovat či zaparkovat, kde si dát pozor na měření rychlosti či o aktuálním počasí. Samozřejmostí je aktualizace mapových podkladů pro integrovanou GPS navigaci po dobu 7 let.

komfort a teplíčko
V zimních měsících potěší vyhřívané sedačky a volant. Na dotykovém displeji promítaný pohled ze zadní parkovací kamery Vám usnadní parkování při stísněných podmínkách.

Barevné varianty

Rozměry Kia CEED (CD)

Zajímavosti

Články nenalezeny

V případě dotazů k modelům Kia nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading