Kia Venga – vyšší posez, prostornější než vypadá

Každý miluje prostor. Tak proč bychom toho nevyužili? Kia Venga využívá prostor skutečně obdivuhodně. Díky jejímu modernímu a dynamickému vzhledu, vysoké linii střechy a neobvykle velkému rozvoru kol v ní získáte skutečně všestranný vůz.

Osobitý design modelu Kia Venga (YN) a především vyšší hrana sedadel předurčuje tento model pro osoby s nějakým omezením pohybového aparátu, ať už díky opotřebení či v důsledku náhlých změn. Pro tyto osoby nabízí mimořádný komfort oproti klasickým (nižším) karoseriím pro nastupování a především pak vystupování. Tento model je zařazen do kategorie MPV, oproti segmentu vozů SUV, který má rovněž vyšší posez, nabízí však lepší dráhu pro první nohu při vystupování – SUV má mohutnější konstrukci prahů.

Krátký a rovný převis karoserie v zadní části umožňuje jasný a konkrétní výhled vzad při parkování s modelem Kia Venga.

Už nezabloudíte

Výbava vozidla Kia Venga s označením EXCLUSIVE nabízí v ceně vozu integrovaný 7″ dotykový displej s GPS navigací, která Vás i díky 7 leté aktualizaci mapových podkladů ZDARMA dovede vždy zdárně do cíle, případně při kritickém nedostatku pohonných hmot Vám rovnou nabídne nejbližší čerpací stanici – stačí jeden dotyk a už jedete tankovat.

Kia Venga YN - interiér

Aktivní bezpečnost modelu Kia Venga

ABS minimalizuje brzdnou dráhu a v kombinaci s elektronicky řízeným stabilizačním systéme ESC (Electronic Stability Control) zajišťuje optimální brzdné výkony a jízdní stabilitu. Snadný rozjezd do kopce umožní asistent pro rozjezd ve svahu HAC (Hill-start Assist Control).

Při nehodě je posádka chráněna nejen čelními airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu, dvěma bočními airbagy vpředu a dvěma okenními airbagy (6x AIRBAG), rovněž i  základním prvkem ochrany mimořádně tuhou a odolnou karoserií.

Úložný prostor: zadní sedadla 60/40

Zadní dělená sedadla v poměru 60/40 lze posunout dopředu či dozadu a přizpůsobit si tak velikost zavazadelníku vlastním představám a potřebám. Dvouúrovňová podlaha zavazadlového prostoru umožní jeho rozšíření až na 570 litrů. K dosažení maximálního prostoru, neuvěřitelných 1486 litrů, stačí jen odkrýt podpodlažní úroveň v zavazadelníku a sklopit zadní sedadla dělená v poměru 60/40.

Kia Venga YN - dělená sedadla

Kia Venga YN - zdvojená podlaha

6 reproduktorů
Kvalitní audiosystém s funkcí RDS, přehrávačem MP3 přes USB konektor či přes Bluetooth připojený mobilní telefon.

systém VSM
Stabilizační systém s podporou nouzového brzdového asistenta BAS pomáhá v kritických situacích.

komfort
V zimních měsících potěší vyhřívané přední sedačky  a volant.

Barevné varianty

Rozměry Kia Venga (YN)

V případě dotazů k modelům Kia nás neváhejte kontaktovat.

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.