Kia Rio – do města i na dovolenou

 nová generace Kia Rio

Kia Rio YB cena

cena od 299.980

DRIVE WISE – nejmodernější bezpečnostní prvky

Kia Rio YB extra

Odvážná, elegantní a výkonná zcela nová Kia Rio je ještě sportovnější než dosud. Aerodynamické linie a svalnaté tvary propůjčují vozu solidní vzhled. Přitažlivými detaily jsou maska chladiče připomínající tygří nos, nová 17“ kola z lehké slitiny a bifunkční přední projektorová světla LED pro denní svícení.

Kia Rio nabitá nejmodernějšími technologiemi se řadí mezi největší vozy v segmentu B a zároveň je jediným vozem v tomto segmentu, který disponuje systémem autonomního brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců.

Nově v nabídce přeplňovaný třívalec o objemu 1,0 T-GDI a výkonu 120k rozšiřuje paletu benzínových motorů modelu Rio pro modelovou řadu MY21 ve variantě MHEV (MildHybrid).

Rovněž novinkou pro modelový rok MY21 je inteligentní manuální převodovka iMT s možností tzv. plachtění – automatického rozpojení spřežení pohonného ústrojí a volnoběžné jízdy mající příznivý vliv na hospodárnost provozu.

Prostě větší

Zcela nová Kia Rio (YB) vytáhla na jeden z největších vozů ze své třídy. Je o 15 mm delší, přičemž o 10 mm se prodloužil rozvor, což znamená více místa pro posádku, ale také větší stabilitu vozu, dokonce i kufr má vysoce nadprůměrných 300 litrů. Prostě je na něj spolehnutí, a klidně mu věřte i při parkování, rovné zadní okno i malé převisy z něj dělají skvělého partnera. Je z něj přehledně vidět, slepé úhly jsou minimální. Moderní ergonomický interiér nezklame.

paket Radio

(Rádio s 8″ displejem, zadní parkovací kamera, přední parkovací senzory, Bluetooth s rozp. hlasu)

paket Navi

(Integrovaná GPS navigace s 8″ barevným dotykovým displejem, UVO Connect, zadní parkovací kamera, přední parkovací senzory, Bluetooth s rozp. hlasu)

paket Leather

(čalounění sedadel z umělé kůže, černá palubní deska)  3 barevné varianty

paket Navi-Tech

(Integrovaná GPS navigace s 8″ barevným dotykovým displejem, UVO Connect, zadní parkovací kamera, přední parkovací senzory, Bluetooth s rozp. hlasu, systém sledování mrtvého úhlu s asistentem pro zamezení zadním kolizím (BCA), ukazatel rychlostních limitů (ISLW), pokročilý adaptivní tempomat (SCC)) – pouze pro automatickou převodovku

paket Premium

(Dešťový senzor, 16″ hliníkové disky kol s pneumatikami 195/55, hlavní světlomety – LED, výškově stavitelné sedadlo spolujezdce, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant)

paket Tech

(systém sledování mrtvého úhlu s asistentem pro zamezení zadním kolizím (BCA), ukazatel rychlostních limitů (ISLW), Pokročilý adaptivní tempomat (SCC), bezklíčový vstup SmartKey) – pouze pro automatickou převodovku)

Aktivní bezpečnost modelu Kia Rio

ABS minimalizuje brzdnou dráhu a v kombinaci s elektronicky řízeným stabilizačním systéme ESC (Electronic Stability Control) zajišťuje optimální brzdné výkony a jízdní stabilitu. Snadný rozjezd do kopce umožní asistent pro rozjezd ve svahu HAC (Hill-start Assist Control). LDWS upozorní na vyjetí z jízdního pruhu a systém FCA asistuje při odvrácení kolize s překážkou před vozem. Směrovou stabilitu vozidla při brzdění hlídá systém SLS, který kontroluje rozdílný brzdný účinek mezi stranami vozidla a případně jej upraví, aby si vůz zachoval směrovou stabilitu.

Při nehodě je posádka chráněna nejen čelními airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu, dvěma bočními airbagy vpředu a dvěma okenními airbagy, rovněž i  základním prvkem ochrany mimořádně tuhou a odolnou karoserií, a to díky dvojnásobně vyššímu podílu pokrokové vysokopevnostní oceli (AHSS) oproti odcházejícímu modelu.

Pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

Kia Rio byla oceněna prestižním pětihvězdičkovým oceněním od Euro NCAP, čímž navázala na vynikající výsledky ostatních modelů Kia v oblasti bezpečnosti.

Kia Rio YB

vozy Kia získávají průběžně plné hodnocení v testu bezpečnosti euro ncap

Autonomní nouzové brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking) – součást bezpečnostních prvků ADAS 
Autonomní nouzové brzdění AEB, kterým může být model Kia Rio vybaven, je asistenčním systémem, který ba základě údajů z radarového senzoru a kamery aktivuje brzdy, pokud detekuje riziko kolize. Za žádných okolností nesnímá z řidiče odpovědnost za bezpečné řízení vozidla. Řidič musí vždy přizpůsobit vlastní řízení vozidla svým řidičským schopnostem, legislativním požadavkům a celkovému stavu vozovky i dopravní situaci. AEB není zkonstruován pro autonomní řízení vozidla. Více informací naleznete v příručce k obsluze.

Barevné varianty

Rozměry Kia Rio (YB)

Zajímavosti

Kia Sportage získala první cenu v hodnocení amerických uživatelů

Ocenění J.D.Power – již počtvrté zlatá

Kvalita vozů Kia je opět hodnocena jako nejlepší – hodnotí majitelé vozů.

iF Design Awards 2017 – Kia získává další ocenění

Již po osmé v řadě získává Kia další ocenění za design svých vozů.

V případě dotazů k modelům Kia nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading