Přihlášení vozidla do evidence

Tlačí Vás čas? Nechcete si kazit první dojmy z nově koupeného vozu stáním ve frontě a čekáním na SPZ? Využijte zprostředkování přihlášení vozidla do registru – ušetříme celý den a zajistíme registraci vozu a přidělení registrační značky. Svůj čas věnujte sobě, neztrácejte jej čekáním ve frontě.

přihlášení vozidla - zajistíme přihlášení vozu a evidenční kontrolu za Vás

Náš autoservis je tu pro Vás

Zajistíme Vám přihlášení nového i ojetého vozidla, není podmínkou zakoupení vozu u nás. Neváhejte nás oslovit.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Evidenční kontrola

Jedná-li se o tzv. přehlášení vozu (zapsání nového majitele vozidla u již registrovaného vozu), je podmínkou pro přihlášení vozu do registru se změnou provozovatele či vlastníka (je současně provozovatelem) tzv. evidenční kontrola, kterou je nutné absolvovat na stanici technické kontroly (STK). Protokol o provedené evidenční kontrole nesmí být při předložení se žádostí o zápis do registru starší 14 dní od jeho vystavení. Přistavte k nám vůz, evidenční kontrolu Vám zajistíme a následné i přehlášení majitele v registru vozidel. Ušetříme Vám čas dvakrát.

Co je evidenční kontrola?

Jedná se o kontrolu a porovnání evidovaných – uvedených dat ve velkém technickém průkazu (VTP) a malém technickém průkazu (ORV – osvědčení o registraci vozidla) jako je VIN, barva, typ vozidla, číslo motoru vozidla se skutečnými fyzicky kontrolovanými údaji přímo na daném ke kontrole přistaveném vozidle. Evidenční kontrola se provádí na stanici technické kontroly (STK) a je zpoplatněna správním poplatek 300,-Kč. O provedené kontrole je vystaven protokol osvědčující shodu mezi údaji evidovanými a údaji zjištěnými. Tento protokol je nutné předložit na magistrátu při podání žádosti o zápis změn v registru vozidel.

 

Poskytujeme kompletní servis

Vyřídíme za Vás evidenční kontrolu, dopravíme Vaše vozidlo tam i zpět. Ušetříme Váš drahocenný čas, vše zajistíme za Vás. Neváhejte nám zavolat, ptejte se, rádi zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy.

 

Jaké doklady je nutné připravit pro přihlášení nového vozu?

 • Velký technický průkaz k vozidlu (čistopis)
 • Doklad o zákonném pojištění – povinné ručení; tzv. zelenou kartu, kterou Vám vydá Vaše pojišťovna. Pojištění bude smluvně ujednáno na unikátní výrobní číslo nového vozu tzv. VIN kód. Chcete vyřešit vše na jednom místě? Udělejte si 15 minut čas a u šálku kávy u nás projednáme detaily Vašich požadavků na pojištění a ihned na místě uzavřeme i pojistnou smlouvu na povinné ručení. Doporučujeme však uzavřít sdružené pojištění vozidel, tedy povinné ručení současně s havarijním pojištěním a nejlépe s připojištěním GAP na 3 roky – pojištění proti ztrátě hodnoty vozidla v běhu času při totální škodě nebo odcizení.
 • Originální plnou moc na zprostředkovatele přihlášení s Vaším úředně ověřeným podpisem. Úředně ověřený podpis lze získat na všech pobočkáchpřihlášení vozidla - zápis do registru vozidel - plná moc s ověřeným podpisem  (využijte poboček České pošty).
 • Doklad o nabytí majetkových práv k vozidlu – daňový doklad o koupi vozidla.
 • Případně souhlas/plnou moc od úvěrové banky, pokud jste pro financování kupní ceny za nový vůz využili spotřebitelský úvěr a podmínky úvěru stanovují povinnost zápisu úvěrové banky do technického průkazu.

Jaké doklady jsou potřeba pro přehlášení ojetého vozu z původního na nového majitele?

 • Velký technický průkaz k vozidlu
 • Doklad o zákonném pojištění – povinné ručení; tzv. zelenou kartu – postačí povinné ručení stávajícího majitele. Doporučujeme však si rovnou zajistit vlastní pojištění. Udělejte si 15 minut čas a u šálku kávy u nás projednáme detaily Vašich požadavků na pojištění a ihned na místě uzavřeme i pojistnou smlouvu na povinné ručení či sdružené pojištění vozidel (tedy i havarijní s případnými připojištěními dle Vašich požadavků na pojistné krytí).
 • Originální plnou moc na zprostředkovatele přihlášení s Vaším úředně ověřeným podpisem. Úředně ověřený podpis lze získat na všech pobočkách CzechPoint image-czechpoint (kupříkladu každá pobočka České pošty).
 • Originální plnou moc na zprostředkovatele přihlášení s úředně ověřeným podpisem stávajícího majitele vozu. Úředně ověřený podpis lze získat na všech pobočkách přihlášení vozidla - zápis do registru vozidel - plná moc s ověřeným podpisem (využijte poboček České pošty).
 • Doklad o nabytí majetkových práv k vozidlu – daňový doklad o koupi vozidla nebo kupní smlouvu ne starší 10-ti dní.
 • Případně souhlas/plnou moc od úvěrové banky, pokud jste pro financování kupní ceny za nový vůz využili spotřebitelský úvěr a podmínky úvěru stanovují povinnost zápisu úvěrové banky do technického průkazu.
 • Protokol z evidenční kontroly ne starší 14-ti dnů.

 

Doporučení k přehlášení ojetého vozu

Pokud se u daného vozu nachyluje platnost emisí /STK, využijte přítomnosti vozu u nás a především pak přímo na stanici technické kontroly z důvodu nutnosti provedení evidenční kontroly a domluvte si s námi zajištění STK a měření emisí, ušetříte tak čas potřetí 🙂

 

 

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz
Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním e-mailů.
Loading