Plně elektrický koncept se jmenuje Teaser

Elektrifikace již není pouhým módním trendem, jedná se o budoucí vývoj a platformu, kterou nabízí většina výrobců vozidel a portfolio nabídky se u všech značek stále rozšiřuje, ať už formou hybridních vozidel (spalovací motor spřažený s elektromotorem) či nabídkou vozidel s plně elektrickým pohonem, tzv. elektromobilů, jejichž dojezdová vzdálenost se stále zvyšuje.

Nejinak je tomu u značky Kia, která do vývoje ekologických pohonných jednotek investuje nemalé zdroje (finanční i intelektuální) a nabízí vozidla s částečným či plně elektrickým pohonem rovněž se 7 letou zárukou, jak je u této značky zvykem.

Na autosalonu v Ženevě představí značka Kia svůj koncept plně elektrického emotivního vozu s názvem Treaser, o kterém viceprezident pro design pan Gregory Guillaume o tomto konceptu říká:

Naší představou byl čistě elektrický vůz, který zareaguje na obavy zákazníků ohledně dojezdové vzdálenosti, výkonu, dobíjecích sítí a jízdní dynamiky, ale který vám současně svým vzhledem nažene husí kůži a za jízdy způsobí mrazení v týlu

Čelní sklo i střechu tvoří jediný skleněný panel, ubíhající od základny předního A-sloupku dál přes kabinu, čímž tvoří ohromné střešní okno, a následně se zužuje do dvojitého vytvarování nad prostorem pro zadní cestující. Módní tvary s masivními boky karoserie a úzkým prosklením jsou ještě zdůrazněny nepřehlédnutelným dynamickým pruhem, jenž vede od předního A-sloupku až po zadní C-sloupek.

Vůz byl na ženevském autosalonu představen s označením „IMAGINE by KIA„.

V případě dotazů k modelům značky Kia nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading