Kia Niro se zapisuje do GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ™ jako nejúspornější vůz s hybridním pohonem

 

  • Nejnovější crossover značky Kia dosáhl při přejezdu napříč celými USA z Los Angeles do New Yorku úctyhodné spotřeby pouhých 3,08 l/100 km
  • Pouze 4,1 palivové nádrže k překonání vzdálenosti 5978 km
  • Nový typ crossoveru se chlubí několika novinkami v rámci celé značky Kia, včetně nové specializované platformy určené pro ekologické modely nebo jedinečné hybridní soustavy pohonu

 

K radnici města New York na Manhattanu dorazila Kia Niro, která se oficiálně zapsala do Guinessovy knihy rekordů® nejnižší spotřebou paliva (v rámci hybridních vozů) při přejezdu napříč celými USA. Novým rekordním údajem je neuvěřitelná spotřeba 3,08 l/100 km.

 

Hybridní městský crossover Niro je prvním modelem Kia prodávaným výhradně s hybridním pohonem. Kromě sportovního a atraktivního designu se Niro chlubí řadou dalších výhod, jako je např.: speciálně navržená pokroková soustava hybridního pohonu, která zaručuje požitek z dynamičtější jízdy; široká nabídka vyspělých technologií na podporu řízení – k dispozici je nezávislý systém nouzového brzdění, asistent pro změnu jízdního pruhu nebo varování při opuštění jízdního pruhu; na přání dále inteligentní tempomat, navigace a prémiová audio soustava Harman Kardon.

 

Nová Kia Niro je poháněna spalovacím motorem, nebo elektromotorem, popřípadě kombinací obou zdrojů hnací síly. Systém rekuperace kinetické energie přeměňuje pohybovou energii na elektrickou, pro nabíjení akumulátorů. Celkový výkon hybridní soustavy je 141 k. Niro může jet s čistě elektrickým pohonem rychlostí až 120 km/h.

Více o nejúspornějším hybridním crossoveru Kia Niro

 

kia-niro-nejuspornejsi-hybridni-crossover

 

Celá tisková zpráva KIA MOTORS CZECH s.r.o

 

61 – TZ_KMCz-Kia Niro se zapisuje do GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ

 

 

V případě dotazů k vozidlu nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním e-mailů.
Loading