Kia uvádí na trh zcela nový model Niro

„inteligentní elegance“

Kia Niro hybridní crossover

Model Kia Niro přináší novou éru dynamického prožitku jízdy s hybridním motorem. Inteligentní systém v kombinaci s navigačním systémem sleduje trasu, předvídá úseky s klesáním, při jejichž sjíždění využívá kinetickou energii a setrvačnost vozidla k nabíjení akumulátorů ve voze, naopak před očekávaným stoupáním systém plně nabije akumulátory, při jízdě do kopce následně připojí elektromotor a spoří tak palivo pro spalovací motor i přírodu kolem nás. Inteligentní systém vozidla Kia Niro Vám napoví, kdy před blížící se zatáčkou sundat nohu z akceleračního pedálu (lidově „sundat nohu z plynu“) a využít tak setrvačnosti k úspoře paliva. O ekonomické jízdě informuje zelenající se koruna stromu na palubním počítači.

A jak to vlastně vše funguje?

Principem celého systému je rekuperace kinetické energie, tedy pohyb vozidla v nejvhodnějších momentech jízdy je přeměňován na energii elektrickou formou nabíjením akumulátorů. Ty následně ve vhodných momentech jízdy dodávají energii pro elektromotor, který pomáhá spalovacímu motoru v pohonu či se stává autonomním hnacím agregátem.

Jízdní komfort ruku v ruce s dynamickou jízdou.

Přivítejme 6stupňovou dvojspojkovou automatickou převodovku (DCT) s pohotovými reakcemi, hladkým přeřazením a snižující spotřebu paliva. Pro dynamickou jízdu přesuňte řadící páku k sobě – aktivujete tak režim sport s ručním sekvenčním řazením rychlostních stupňů.

6ti-stupnova-automaticka-prevodovka-dct-2

Kia Niro nabízí

Model Niro nabízí nejmodernější technologie přispívající k hospodárné jízdě a komfortnímu prožitku jízdy. Velkorysý prostor uvnitř nové Kii Niro předčí své konkurenty. Kia Niro samozřejmě splňuje nejpřísnější požadavky kladené asociací NCAP na vysokou úroveň bezpečnosti pro získání plného počtu v hodnocení bezpečnosti nejen díky vysokému podílu vyspělé vysokopevnostní oceli (AHSS) v konstrukci karoserie, ale i díky nejvyspělejším technologiím aktivní bezpečnosti:

  • adaptabilní pokročilý tempomat SCC (automaticky mění rychlost jízdy, udržuje zvolený odstup od vpředu jedoucího vozidla a předchází tak kolizi)

kia-niro-pokrocily-tempomat-scc

  • autonomní nouzové brzdění (AEB) – systém dokáže detekovat vůz či chodce před vozem, varuje řidiče na zjištěné riziko a pokud řidič nezareaguje, systém sám začne automaticky brzdit a předejde tak srážce nebo zmírní intenzitu nárazu

autonomni-nouzove-brzdeni-aeb

  • asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LKAS) automaticky zasahuje do řízení udržuje vůz v jízdním pruhu, pokud vůz  začne vyjíždět z vyznačeného jízdního pruhu bez zapnutého ukazatele o změně směru jízdy. Díky tomu zůstanete v jízdním pruhu i při mikrospánku.

kia-niro-lkas-asistent-pro-jizdu-v-pruzich

Bezpečnostní systémy pro detekci využívají přední kameru a radarové snímače.

Samozřejmostí je automatické zapnutí varovných blikačů při náhlém tzv. panickém brzdění, parkovací asistent, stabilizace podvozku, 7x airbag, fenomenální tuhost karoserie minimalizující deformace a doplňky jako 7″ navigace či bezdrátové nabíjení telefonu.

Model Kia Niro je prvním vozem svého druhu, spojujícím praktičnost a atraktivní design crossoveru s mimořádně nízkou spotřebou hybridu. Paralelní hybridní ústrojí kombinuje zážehový přímovstřikový motor 1,6 litru s lithium-polymerovým akumulátorovým modulem a elektromotorem o výkonu 32 kW. Přední kola vozu jsou poháněna prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky. Niro se chlubí nízkými emisemi oxidu uhličitého na úrovni 88 g/km, což odpovídá kombinované spotřebě paliva pouhých 3,8 l/100 km (v evropském cyklu NEDC).

Kia Niro je hybridní crossover s inteligentním našeptávačem pro optimální styl jízdy využívající setrvačnost vozidla a principu rekuperace kinetické energie za bezkonkurenční cenu.

Niro Plug-in Hybrid: spojení praktičnosti crossoveru s ultra nízkými emisemi

Nové Niro Plug-in Hybrid, odhalené poprvé na autosalonu v Ženevě, spojuje všestrannost a atraktivní design crossoveru s maximální hospodárností provozu vyplývající z nového vyspělého pohonu typu plug-in hybrid. Niro bude vůbec prvním vozem na trhu, který těží ze dvou klíčových trendů: rostoucích prodejů vozů s pohonem plug-in hybrid (podle předpovědí by se koncem roku 2023 mělo prodávat více než 600 tis. vozů ročně) a rostoucího zájmu zákazníků o kompaktní crossovery.

Niro Plug-in Hybrid se na evropských trzích začne prodávat v průběhu třetího letošního čtvrtletí. Nabídne hospodárný motor 1,6 litru GDI (zkr. Gasoline Direct Injection) a lithium-iontovou polymerovou baterii o kapacitě 8,9 kWh. Tento nejnovější přírůstek do stáje hybridních crossoverů Kia nabízí podstatně nižší emise než klasický Niro hybrid – konstruktéři by rádi dosáhli emisí CO2 pod úrovní 30 g/km a dojezd čistě na elektřinu bez výfukových emisí přes 55 kilometrů.

Zástavba plug-in hybridního ústrojí má jen minimální dopady na vnitřní uspořádání a všestrannost modelu Niro – vysokokapacitní bateriový modul se nachází pod podlahou zavazadelníku (o objemu 324 litrů dle metodiky VDA) a za zadní lavicí. Prostor pro posádku zůstává zcela beze změny. Na přání dodávaný paket závěsného zařízení – mezi hybridními modely vídaný jen zřídka – umožňuje tahání brzděných přívěsů o hmotnosti až 1300 kg.

Niro Plug-in Hybrid využívá technologii rekuperačního brzdění ke zpětnému získávání kinetické energie a dobíjení bateriového modulu při jízdě setrvačností nebo brzdění. Nový asistenční systém na podporu hospodárné jízdy (Eco DAS) zase pomáhá řidiči inteligentními radami, jak jet za aktuálních podmínek co hospodárněji. Součástí systému Eco DAS je tzv. pomocník pro jízdu setrvačností (CGC) a systém prediktivního hospodaření s energiemi (PEC). Cílem obou těchto technologií je co nejvíce omezit spotřebu paliva informováním řidiče o tom, kdy jet setrvačností a kdy brzdit, s využitím nebo ukládáním elektrické energie v závislosti na zvlnění krajiny ve směru jízdy. Na dotykovém displeji systému palubního infotainmentu se zobrazuje úroveň nabití baterie a rozmístění nejbližších dobíjecích stanic.

Zajímavosti

hybridní crossover Kia Niro - nejúspornější hybrid na světě

Ekologické auto roku 2017 – Kia Niro hybridní crossover

Model Kia Niro byl v prestižní anketě Auto roku 2017 vyhlášen Ekologickým autem roku, předčil i prémiové značky  – více se v tiskové zprávě Kia na konci článku.

Kia Niro nejúspornější hybridní vůz na světě

Nejúspornější hybridní vůz na světě, takový je výsledek testu přejezdu napříč Amerikou s hybridním crossoverem Kia Niro. Spotřeba 3,08 l !

V případě dotazů k modelům Kia nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading