KIA předvede na veletrhu AMPER v Brně Ekologické auto roku 2017 KIA Niro HEV a modely Soul EV a Optima PHEV

KDY: 21. – 24. března 2017

KDE: v Brně (v rámci 25.ročníku veletrhu Ampér v rámci doprovodného programu AMPER Motion)

 

Na veletrhu Ampér bude značka KIA prezentovat své kompletní portfolio „zelených“ vozů – segment EV, HEV, P-HEV. K vidění bude tedy nejen Ekologické auto roku 2017 v ČR, hybridní crossover Niro HEV, prezentován bude i čistě elektrický vůz Kia Soul EV a přehled doplní také manažerský Plug-in hybrid KIA Optima PHEV.

 

Počet registrovaných automobilů s hybridním pohonem v České republice se v roce 2016 zvýšil o více než polovinu.

Jste zvědaví, jaká je kombinovaná spotřeba HEV a P-HEV automobilů od firmy Kia a jak je to vlastně možné? Na stánku Kia se dozvíte mnoho zajímavých informací o technologiích, kterými jsou vozy Kia vybaveny, snižujících spotřebu na minimum.

KIA - elektromobily a hybridní automobily

KIA – elektromobily a hybridní automobily

 

Všestrannost karoserie kombi a nízká spotřeba nového modelu Optima Sportswagon Plug-in Hybrid je úplnou avšak očekávanou novinkou

Vedle modelu Niro se v Ženevě představil ještě jeden vůz s vyspělým hybridním pohonem: nová Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid (P-HEV). Nová varianta, která se v Evropě začne prodávat ve třetím letošním čtvrtletí, spojuje všestrannost karoserie kombi klasického modelu Optima Sportswagon s mimořádně hospodárným hnacím ústrojím sedanu Optima Plug-in Hybrid, které se představilo ve 3. čtvrtletí roku 2016.

hybridní Kia Optima kombi

Nový model, určený výhradně pro evropské trhy, nabízí praktický zavazadelník o objemu 440 litrů (podle metodiky VDA) – to je o 133 litrů více než sedan Optima Plug-in Hybrid. Hnací ústrojí je kombinací hospodárného benzínového čtyřválce 2,0 litru ‘Nu’ GDI, elektromotoru o výkonu 50 kW a lithium-iontové polymerové baterie o kapacitě 11,26 kWh. Model Optima Sportswagon Plug-in Hybrid s celkovým výkonem 205 koní a nejvyšším točivým momentem 375 Nm nabízí řidiči dojezd na elektřinu přes 60 kilometrů a emise CO2 na úrovni pouhých 34 g/km (v kombinovaném cyklu, cílová hodnota vývojářů). Nízké provozní náklady a maximální všestrannost bezpochyby přispěje k ještě vyšší atraktivitě tohoto modelu v očích soukromých zájemců i správců vozových parků.

 

Vůz je vybaven 8″ dotykovým displejem palubního infotainmentu a podporou systémů Android Auto™ a Apple CarPlay™. K dispozici jsou i online služby Kia Connected Services s podporou navigace TomTomTM, zprostředkující nepřetržité dopravní aktualizace, informace o rychlostních kamerách a předpovědi počasí. Pro Optimu Sportswagon Plug-in Hybrid je k dispozici i systém bezdrátového dobíjení chytrých telefonů pro snadné dobíjení mobilních přístrojů na cestách. Sestava technologií aktivní bezpečnosti pomáhá řidiči zabránit nehodám, případně alespoň zmírnit jejich následky.

 

Tisková zpráva KIA MOTORS Czech

24 -TZ_KMCz_Kompletní portfolio ekologických modelů Kia (EV, HEV, PHEV) – veletrh AMPER 2017

V případě dotazů k vozidlu nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním e-mailů.
Loading