Kia Picanto jako crossover

  • Přeplňovaný motor 1,0 litru T-GDI o výkonu 100 koní
  • Barevné pakety pro interiér, větší světlá výška a vhled SUV robustního designu X-Line
  • V prodeji na evropských trzích od počátku 4. čtvrtletí 2017
  • Veřejná premiéra na Frankfurtském autosalónu IAA (12.09.2017)

 

Robustní design je zvýrazněn kontrastními barevnými pakety a větší světlou výškou (oproti standardnímu Picantu činí nárůst 15 mm na výsledných 156 mm), což pro řidiče zároveň znamená lepší výhled na silnici. Přínosem nové varianty je i pohon 1,0 litru T-GDI (zkr. Turbocharged Gasoline Direct Injection – přeplňovaný motor s přímým vstřikováním benzínu), díky němuž je Picanto nejvýkonnějším modelem s tímto označením v historii.

Design X-Line

Jedinečným prvkem X-Line je i lemování kolem masky chladiče a předních mlhových světel v limetkově zeleném tónu (v nabídce jsou i stříbrné dekory). Větší světlou výšku vozu zase opticky zvýrazňuje černé lemování kolem podběhů kol. Nápadnější nárazníky reflektují styl SUV podpořené kryty spodní části nárazníků.

Technologie a doplňky

16″ litá kola, hliníkové pedály, LED světla denního svícení nebo mlhová světla, anténa ve tvaru žraločí ploutve a bezklíčový vstup. Velký „plovoucí“ dotykový displej o úhlopříčce 7″ zprostředkuje funkce navigace s 3D mapami; propojení se smartphony pak zajišťuje podpora pro Apple CarPlay™ a Android Auto™. Pro vozy v provedení X-Line je k dispozici i zadní parkovací kamera, bezdrátové dobíjení smartphonů a zdířka USB. Picanto X-Line podobně jako varianta GT Line standardně nabízí sportovní zploštělý volant.

 

Nejvýkonnější Picanto

Nové Picanto X-Line pohání přeplňovaný tříválec Kia 1,0 litru T-GDI minimálně zatěžuje přední nápravu, a znásobuje tak potěšení za volantem. Pohonná jednotka 1,0 litru T-GDI dosahuje maxima výkonu 100 koní při 4500 ot/min a točivého momentu 172 Nm v rozpětí 1500 až 4000 ot/min. Nejvýkonnější motor v historii modelu Picanto udílí vozům v provedení X-Line zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,1 sekundy. S novým pohonem pak vůz vykazuje spotřebu pouhých 4,5 litru/100 km při emisích CO2 na úrovni od 104 g/km (kombinovaný cyklus, dle metodiky NEDC).

 

Picanto - prodej vozů Kia Praha Západ

Aktivní bezpečnost zcela nového modelu Kia Picanto

Nové Picanto je nejbezpečnějším vozem třídy minivozů, jaký kdy Kia vyráběla: využívá karoserii z kvalitnější vysokopevnostní oceli AHSS a nabízí šest airbagů již v základu (čelní, boční pro přední cestující a hlavové); na přání je k dispozici i kolenní airbag. Z prvků aktivní bezpečnosti jmenujme standardně dodávaný stabilizační systém VSM s elektronickým řízením stability vozu (ESC), zajišťující maximálně bezpečnou ovladatelnost při brzdění a průjezdu zatáčkami. Nové Picanto kromě toho dokáže nabídnout i nezávislý systém nouzového brzdění (AEB)*– klíčovou technologii navrženou ke zvýšení bezpečnosti při pohybu ve městě.

Kia Picanto X-Line se začne prodávat během posledního čtvrtletí 2017

Kia bude Picanto X-Line tradičně nabízet s jedinečnou sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu, prodej bude zahájen během posledního čtvrtletí roku 2017.

 

 

Zajímavosti

nove-picanto-gt-line

malý velký vůz – Kia Picanto

Malý krasavec s agresivním designem … a co teprve ty jízdní vlastnosti!

V případě dotazů k modelům Kia nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading