Studie J.D. Power hodnotila kvalitu nově pořízených vozů

(studie spolehlivosti)

  • Po loňském zisku nejvyššího ohodnocení v rámci celého odvětví se Kia dokázala zlepšit o dalších 11 bodů, neboť vlastníci nových vozů měli s vozy Kia během prvních 90 dnů po zakoupení méně problémů než majitelé napříč všemi značkami osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA
  • Do hodnocení 71 modelů se zapojilo 14 tisíc německých řidičů
  • Kia byla rovněž nejlépe hodnocena mezi značkami
  • Nejlepšího ohodnocení v příslušných kategoriích dosáhly modely Kia Soul, Forte, Cadenza, Niro a Sorento. Model Cadenza přitom vykázal nejnižší průměrný počet závad napříč všemi modely zařazenými do studie
  • Další vítězství pro značku Kia ve Spojených státech v rámci studie
    kvality nově pořízených vozů (IQS)
  • Model Kia Sportage druhým rokem v řadě získává první příčku ve studii spolehlivosti vozidel organizace J.D. Power

Značka Kia se těší už dlouhodobě především z přízně svých zákazníků, jejichž přízeň je největší odměnou. Spokojenost zákazníků má oporu v kvalitě a spolehlivosti výrobků. Vozidla značky Kia již dlouhodobě získávají ocenění a pochvaly z řad odborné veřejnosti právě za kvalitní a spolehlivé produkty.

Letošní studie kvality nově pořízených vozů (IQS) organizace J.D. Power udělila vozům Kia Motors již podruhé za sebou nejvyšší skóre ze všech značek na automobilovém trhu Spojených států.

Značka Kia dominovala i v počtu ocenění v segmentech vozidel obsadila nejvyšší příčku v pěti z 26 kategorií hodnocených v rámci studie – to je více než kterýkoli další výrobce.

Kia Soul si odváží ocenění IQS již třetím rokem po sobě, zatímco dva nejnovější modely Kia – Cadenza a Niro – dosáhly mimořádně dobrého ohodnocení již v prvním roce výroby. Kia Cadenza si přitom vybojovala nejlepší skóre napříč všemi modely zařazenými do uvedené studie.

„ Každý ze sedmi hodnocených modelů Kia, včetně modelů Optima a Sportage, se v letošní studii IQS vyšplhal na první nebo druhou příčku v příslušné kategorii automobilů.

Vítězem kategorie „kompaktní SUV“ se navíc stává model Sportage, a to již druhým rokem v řadě. Vloni pak tento vůz rovněž prokázal svoji spolehlivost v dlouhodobých testech na 100 tisíc kilometrů německých motoristických časopisů Auto Bild a Auto Motor und Sport. Kia Sportage absolvovala oba testy bez jakýchkoli potíží – a dosáhla vůbec nejlepšího výsledku napříč všemi hodnocenými vozidly.

prodej vozů Kia Praha Západ

V letošní studii spolehlivosti vozidel dokázala Kia zvítězit i jako ‘nejlepší automobilová značka’ s nejnižším celkovým průměrným počtem závad v rámci všech hodnocených výrobců. Ze 24 značek zařazených do studie byla Kia jediným výrobcem, který dosáhl skóre pod 100 bodů, přičemž průměrný počet závad všech vozů hodnocených ve studii dosáhl hodnoty 151.

Komentuje Steffen Cost, provozní ředitel (COO) společnosti Kia Motors Deutschland:

Kia je proslulá svojí sedmiletou tovární zárukou, kterou jsme uvedli před deseti lety s modelem cee’d – od roku 2010 se pak tato záruka vztahuje na všechny naše modely. Výsledky studie spolehlivosti vozidel opět prokázaly, že pro tento komplexní příslib kvality našim zákazníkům máme oprávněný důvod.

Jak se mimo jiné hodnotila kvalita vozů značky Kia ve studii J.D.Power?

Kia Sportage získala první cenu v hodnocení amerických uživatelů

 

Do každoroční studie byly zařazeny odpovědi 77 415 respondentů, kteří hodnotili celkem 243 modelů napříč 26 automobilovými segmenty. Hodnotitelé se vyjadřovali k jízdním vlastnostem, motorům a převodovkám, kdy uváděli případné problémy s kvalitou nově zakoupených automobilů.

Studie spolehlivosti vozidel J.D. Power 2017

Globální poskytovatel marketingových informačních služeb J.D. Power, založený roku 1968 ve Spojených státech, je mezinárodně proslulý svými průzkumy zákaznické spokojenosti, které na německém trhu provádí již od roku 2002. Do nejnovější studie spolehlivosti se zapojilo přes 14 tisíc motoristů, kteří vyplňovali online dotazníky, v nichž podrobně uváděli zkušenosti se svým vozem, který v průměru vlastnili po dobu dvou let. Do průzkumu byly zařazeny pouze ty modely, u nichž organizátoři obdrželi alespoň 75 ohodnotitelných odpovědí. Výsledky studie spolehlivosti vozidel jsou rozděleny do kategorií Kvalita / Spolehlivost, Atraktivita a Provozní náklady. Všem odpovědím je přiřazena váha dle důležitosti a výsledky jsou zohledněny v konečném pořadí v závislosti na četnosti výskytu problémů. Od roku 2008 se průzkumy zákaznické spokojenosti organizace J.D. Power publikují v německém motoristickém časopisu AUTO TEST.

V případě zájmu o testovací jízdu nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading