Kia Stonic – kompaktní crossover

Nový sebejistý crossover Kia Stonic bude uveden na trh v posledním období tohoto roku.

Prodej vozů Kia Praha Západ - crossover Stonic

 

Spojení agilního jízdního chování a sportovních vlastnosti

Pohon zajišťují lehké motory o nižším zdvihovém objemu

Kabina přinášející styl, moderní technologie a možnosti úprav na přání

Chytře obestavěný prostor, všestranný a praktický interiér

Pevná a lehká karoserie s novými technologiemi na podporu řízení

 

Kia Stonic je nový crossover ze segmentu B-SUV. Značka tak pokračuje v rozšiřování nabídky nejen inovovaných modelů, jako tomu bylo počátkem roku novou generací městského vozidla modelu Kia Rio, ale stejně tak jako u modelu v segmentu crossover Kia Niro zaplňuje novým modelem další segment vozidel kategorie malých crossoverů. Koncem roku bude uvedena na trh dosud nejočekávanější novinka značky Kia – sportovní fastback Stinger (kategorie Grand Tourismo).

Samotné označení ‘Stonic’ je kombinací slov ‘Speedy’ a ‘Tonic’ s odkazem na první a poslední notu hudební stupnice. ‘Stonic’ v tomto smyslu naznačuje, že jde o agilní vůz nabízející v segmentu kompaktních SUV něco nového a svěžího.

 

 

Vzhled exteriéru se odráží i v kabině vyvedené v duchu evropských tradic, s využitím přímých linií, hladkých povrchů a geometrických tvarů. V interiéru klade Stonic důraz na technologie a ergonomii, kde je díky promyšlenému obestavění prostoru maximum místa pro celou posádku. „Plovoucí“ uživatelské rozhraní zase dovoluje hladce skloubit funkce chytrých telefonů s celou řadou palubních funkcí.

 

Kia Stonic  nabízí nejširší možnosti individualizace interiéru i exteriéru v dosavadní historii automobilky KIA a bude se nabízet ve dvaceti dvoubarevných kombinacích, včetně pěti výrazných barevných variant střechy. Střecha typu Targa u modelu Stonic proto umožňuje volit některé z dvoubarevných lakování, inspirovaných konceptem Kia Provo z roku 2013.

Prostornost interiéru v kontrastu s  kompaktními rozměry modelu Kia Stonic s výběrem živých i decentních barevných kombinací nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o velmi zdařilý model, který osloví klienty napříč generací. Upřímně? Očekáváme velký zájem stran vás, našich zákazníků.

 

V nabídce je několik lehkých maloobjemových benzínových i naftových motorů s přeplňováním, vždy ve spojení s manuální převodovkou pro maximální požitek z jízdy a nízkou spotřebu paliva. Zájemci mohou volit mezi lehkým motorem Kia 1,0 litru T-GDI s přímým vstřikováním paliva, disponujícím výkonem 120 koní, anebo benzínovými motory 1,25 nebo 1,4 litru s atmosférickým plněním a vícebodovým vstřikováním paliva (MPI). Nabídku motorů doplňuje hospodárný vznětový agregát 1,6 litru, nabízející nejnižší emise v rámci celé řady.

 

Díky odladění řízení a podvozku dle vkusu evropských zákazníků se majitelé mohou těšit na příjemné pocity za volantem, bezprostřední zpětnou vazbu a vysokou jízdní stabilitu. Vůz standardně nabízí elektronické řízení stability vozu (ESC) a stabilizační systém VSM (Vehicle Stability Management), aby Kia Stonic s pohonem předních kol zajistila příjemnou a sebejistou jízdu skutečně za všech podmínek. Ze specifických funkcí systému VSM jmenujme vektorování točivého momentu pomocí přibrzďování kol, funkce pro zvýšení stability jízdy v přímém směru a regulaci brzd při průjezdu zatáčkami.

Kabina crossoveru Stonic, navržená podle evropských zvyklostí, klade důraz na technologie a ergonomii. Zákazníci mají přitom podobné možnosti specifických úprav jako v případě exteriéru, včetně řady pestrých barevných paketů. Jeden z nejelegantnějších zástupců v dané třídě nabízí řadu nových podvozkových technologií a systémů palubního infotainmentu, zaměřených na zvýšení bezpečnosti, pohodlí a praktičnosti. Vůz je standardně vybaven systémy Apple CarPlay™ a Android Auto™, což znamená bezproblémovou spolupráci chytrých telefonů s dotykovým systémem palubního infotainmentu. Podobně jako u ostatních modelů Kia je k dispozici široká řada technologií zaměřených na další zvýšení pohodlí a praktičnosti, včetně vyhřívání předních sedadel, automatického tempomatu a bezklíčového vstupu (SmartKey).

 

Stonic i přes své kompaktní vnější rozměry dokáže díky své promyšlené konstrukci nabídnout celé posádce dostatek místa v kabině. Vůz se chlubí v dané třídě rekordní šířkou v úrovni ramen i velkorysým prostorem pro nohy a nad hlavou. Velmi praktický zavazadelník o objemu 352 litrů (VDA) je možné podle potřeby zvětšovat či zmenšovat pomocí dvojité podlahy.
Prodej vozů Kia Praha Západ - crossover Stonic

 

Stonic nabízí robustní, bezpečnou a lehkou podlahovou plošinu i karoserii, přičemž podíl pokrokové vysokopevnostní oceli (AHSS) tvoří plných 51 %. Karoserie je zárukou jistoty za volantem, pohodlí cestujících a kultivované jízdy za všech podmínek. Zájemci mohou vybírat z několika vyspělých systémů Kia na podporu řízení (ADAS) pod označením DRiVE WISE, navržených k dalšímu zvýšení aktivní bezpečnosti. Z uvedených technologií uveďme nezávislý systém nouzového brzdění (AEB)* s rozpoznáváním chodců a prediktivní varování před čelní srážkou (FCA); sledování slepého úhlu (BSD) se systémem monitorování provozu za vozidlem (RCTA); a systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDWS). Stonic vybavený novým systémem kombinovaných kamer nabízí asistent dálkových světel (HBA) a rozpoznávání únavy řidiče (DAW), čímž reaguje na zvýšené nároky zákazníků v oblasti bezpečnosti.

 

V souladu s příslibem kvality automobilky Kia bude Stonic tradičně nabízen s jedinečnou sedmiletou záruku Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

 

A kdy že se značka Kia katapultovala mezi nejprodávanější vozy v ČR? Model cee’d spolu s modelem SUV Sportage před více než 10 lety odstartoval dramatickou změnu ve vnímání značky KIA na českém i evropském trhu. Od roku 2006 se na českém trhu prodalo již více než 35 tisíc vozů modelu cee‘d. Nadčasový design a výbava i vlastnosti leckdy typické pro vozy střední třídy, stejně jako atraktivní cenové zvýhodnění, to vše živí neutuchající zájem o tento model. Stejně tak řada mezinárodních ocenění modelu Kia Sportage díky praktičnosti, bezpečnosti i atraktivního vzhledu změnilo vnímání značky Kia napříč automotive (prestižních ocenění na poli produktového designu, ať už jde o IF Design, či Red Dot Award, ale především nejcennější ocenění srdcem zákazníků v České republice i zahraničí).

Prodej vozů Kia Praha Západ - crossover Stonic

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním e-mailů.
Loading