Hodnocení majitelů vozidel Kia

(studie spolehlivosti J.D.Power)

Každoročně společnost J.D.Power ve své studii kvality nově pořízených vozů (IQS) v USA osloví vybraný vzorek respondentů – v tomto roce jich bylo 76 256 popisující 257 modelů, majitelů nových vozů, kteří byli dotazováni po prvních 90 dnech vlastnictví vozidla na jízdní vlastnosti, chování motorům a převodovkám s uváděním případných problémů s kvalitou nově zakoupených automobilů – majitelé vozů Kia nahlásili v průměru pouze 70 problémů na 100 vozidel, což je pokles o 2 % body oproti loňskému výsledku.

Kia Sportage získala první cenu v hodnocení amerických uživatelů

Americká studie IQS v letošním roce 2019 udělila 4 vítězství vozům Kia v příslušných segmentech a další 3 modely se ve svých segmentech dostaly mezi trojici nejlepších.

Získat první místo v hodnocení všech mainstreamových značek v americké studii kvality nově pořízených vozů první rok bylo ohromnou poctou. Zlatá medaile pět let po sobě v řadě už jednoznačně svědčí o kvalitě vozů značky Kia.

Značka Kia získala navíc celkově i druhou příčku napříč všemi značkami, tedy i těmi prémiovými. Modely Kia současně dominovaly i celkovému žebříčku Top 10, kdy se do prvních deseti nejspolehlivější vozidel dostaly 4 modely této značky – nejvíce ze všech.

Souhrnné výsledky studie IQS již pátým rokem po sobě označují značku Kia jako nejlepší značku neprémiových vozidel a druhou nejlepší napříč všemi značkami.

J.D. Power

Globální poskytovatel marketingových informačních služeb J.D. Power, založený roku 1968 ve Spojených státech, je mezinárodně proslulý svými průzkumy zákaznické spokojenosti. Do průzkumu jsou zařazeny pouze ty modely, u nichž organizátoři obdrželi stanovený počet odpovědí. Výsledky studie spolehlivosti vozidel jsou rozděleny do kategorií Kvalita / Spolehlivost, Atraktivita a Provozní náklady. Všem odpovědím je přiřazena váha dle důležitosti a výsledky jsou zohledněny v konečném pořadí v závislosti na četnosti výskytu problémů.

Související články

Kia Sportage získala první cenu v hodnocení amerických uživatelů

Kia opět vítězí

SUV s dravým designem „tygřího nosu“ a se zlatou medailí podruhé v řadě – to je kvalita vozů Kia

Kia Sportgae jako vítěz testu.

(SUV)erénka – její veličenstvo Sportage

SUV s dravým designem „tygřího nosu“ a s vysokou spolehlivostí.

Kia Sportgae jako vítěz testu.

Kvalita vozů Kia – Sportage je vítěz

Nezávislá studie potvrzuje vysokou kvalitu vozů KIA MOTORS.

V případě zájmu o testovací jízdu nás neváhejte kontaktovat.

kontakt-prodej-vozu-melek-auto-s-r-o-odkaz

Pro zasílání nových akčních nabídek a informací ze světa vozidel KIA si zaregistrujte svůj e-mail.
Registrací e-mailu vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací.
Loading